• Аптека працює: Пн - Пт з 9°° до 21°°
  • Прийом заявок по телефону: Пн - Пт з 9°° до 18°°
  • Обробка заявок з сайту: Пн - Пт з 9°° до 18°°

Статті про здоров'я Сортувати по: даті рейтингу

  • Практика педіатра у лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту

    Нещодавно відбувся п'ятий щорічний конгрес PRIME PEDIATRICS 2023, організований Українською академією педіатричних спеціальностей (УАПС). Щороку мультидисциплінарна команда експертів у різних галузях педіатрії зустрічається для обговорення актуальних питань із лікування найпоширеніших захворювань дитячого віку. Пропонуємо ознайомитися із сучасною інформацією щодо терапії захворювань шлунково-кишкового тракту (ШКТ) у практиці педіатра, яка була представлена у секції «Гастро».


  • Посттравматичний стресовий розлад. Нові підходи

    У листопаді 2023 року відбувся IV Регіональний Український конгрес «Controversies in Neurology», робота якого була організована в гібридному форматі (онлайн і офлайн).

    Зокрема, у межах заходу учасники обговорювали низку актуальних тем у галузі неврології на тлі війни в Україні, як-от рухові розлади, епілепсія, розсіяний склероз, головний біль, нейропсихіатрія та проблеми, пов'язані з інсультами.

    Конгрес традиційно проводиться у формі дебатів, а гібридний формат дав можливість провідним фахівцям із різних країн світу брати участь у дискусіях, обговорювати важливі теми та обмінюватися досвідом щодо нових підходів у діагностуванні та лікуванні неврологічних захворювань. Пропонуємо до вашої уваги огляд дебатів, присвячених проблемі посттравматичного стресового розладу (ПТСР), що відбулися в межах секції нейропсихіатрії.

  • Присінковий розлад. Експрес діагностика координації рухів

    У понад 20% населення Землі хоча б раз у житті виникало запаморочення. У США воно стало третьою за частотою причиною звернень до лікаря. Кокранівські огляди свідчать, що доказова база для оцінки та лікування запаморочення дуже слабка: лише поодинокі керівництва надають лікарю інформаційну підтримку. Майже не існує інформації щодо використання того чи іншого методу для визначення етіології хвороби чи стратегії лікування. У зв'язку із цим запропоновано Міжнародний клінічний протокол, який стане основою для розробки національних і місцевих протоколів з урахуванням специфіки та профілю конкретних груп хворих, а також потужностей лікарні.

  • Права людини та психічне здоровꞌя

    Декларація з прав людини посідає важливе місце ­серед міжнародно-правових документів, які визначають її права у сфері охорони здоров'я. Зокрема, ­кожен пацієнт має право на отримання медичних послуг, можливість прийняття чи відмови від втручання, ­свободу вибору в галузі охорони здоров'я, медичну ­таємницю, ­якісну та безпечну медичну допомогу, компенсацію за заподіяну шкоду здоров'ю, повагу до гідності за отри­мання відповідної медичної допомоги, захист від будь-яких форм дискримінації з приводу стану здоров'я, а також проведення медичних профілактичних заходів та ін. Тобто ­важливо забезпе­чити ліквідацію будь-яких форм дискримінації, усунення соці­альних нерівностей, підтримку участі та солі­дарності, а ­також сприяння сталому розвитку. Ці завдання також є основою Глобальних цілей сталого розвитку, які безпосередньо базу­ються на правах людини. ­Однією з ­ключо­вих цілей до 2030 р. є ­забезпечення здорового способу життя та ­добробуту, що перед­бачає підтримку ­психічного здоров'я. Право на здоров'я є осново­положним у місії та ­ба­ченні Все­світньої орга­нізації охорони здоров'я (ВООЗ) та в ­основі ­зусиль щодо досягнення ­універсального охоплення ­населення послугами охорони здоров'я. Це узгоджу­ється з правом на найвищий ­рівень фізичного та психічного здоров'я, закріпленим у Конвенції про права осіб з інвалідністю та інших між­народних правових актах у ­галузі прав людини.



  • Епілепсія, що робити при нападі, як лікувати

    Практично 50 мільйонів людей по усій планеті живуть із діагнозом «епілепсія». Щороку їх кількість у середньому зростає на 2,4 млн. В Україні на сьогодні більше 106 тис. людей мають офіційно підтверджену хворобу. За даними ВОЗ на активну форму хвороби страждають від 4 до 10 осіб на 1000 людей, хоча деякі дані вказують на те, що у певних країнах показник може буде значно вищим - до 12 осіб на 1000 людей. Єдиний напад у житті не може свідчити про 100% діагноз. За статистикою, до 5% усіх людей у світі принаймні 1 раз мали такий напад, який більше не повторювався.

Розділи
Гостьова книга review

Вхід в особистий кабінет

Забули пароль?

Увійти